Dulkių siurbliai robotai yra judrūs ir veiklūs pagalbininkai, jie išvalys grindis, o tu galėsi skirti dėmesį svarbesniems dalykams. Tačiau kaip ir bet kurie kiti prietaisai, kuriuose įdiegtos pažangios technologijos, jais reikia rūpintis, kad veiktų efektyviai. Turėdami didelę patirtį elektronikos ir buitinės technikos remonto srityje, mūsų meistrai nustatė tris priežastis, dėl kurių dulkių siurblys robotas gali būti sugadintas. Skaityk, ir sužinosi, kokios yra sugadinimo priežastys, ir kaip jo išvengti.
3 priežastys, kodėl dulkių siurbliai robotai mechaniškai pažeidžiami, sugadinama elektroninė jų sistema:
Dulkių siurbliai robotai darbą atlieka savo nuožiūra, netrukdomai judėdami po kambarį, todėl svarbu nesudaryti jiems neįveikiamų kliūčių ruožo. Jei ant grindų paliekama per daug daiktų, pavyzdžiui, per jas einančių laidų, žaislų, drabužių ir maisto likučių, tai gali sukelti rimtų problemų. Maži objektai gali įstrigti šepečiuose ar ratukuose, o laiduose siurbliai gali įsipainioti, ir tai gali sutrikdyti jų veikimą. Jei prietaisas nėra reguliariai išvalomas, didelis kiekis naminių gyvūnų plaukų taip pat gali užkimšti šepečius ir mechanizmą. Laikui bėgant dulkių siurblys pradeda veikti didesne nei numatyta galia, todėl perkaista arba pernelyg apkraunamas variklis.
Atlikite greitą pirminį valymą – pašalinkite visus smulkius objektus, kabelius ar laidus, kurie galėtų būti roboto kelyje. Tose vietose, kur negalima perkelti laidų, sumontuokite laidų dėžutes arba naudokite laidų perdangas, per kurias robotas galėtų lengvai pervažiuoti. Kad prietaise nesikauptų naminių gyvūnų plaukai, reguliariai valykite dulkių siurblio šepečius, filtrus ir šiukšlių talpyklą.
Dulkių siurbliai robotai yra autonominiai įrenginiai, kurie patys įsikrauna, tačiau juos vis tiek reikia reguliariai prižiūrėti. Neatlikdami tokių veiksmų kaip filtrų valymas, dulkių talpyklų ištuštinimas ar plunksnų ir plaukų pašalinimas iš šepečių, laikui bėgant neabejotinai pabloginsite prietaiso veikimą. Dėl perpildytų dulkių talpyklų arba užsikimšusių filtrų variklis turi intensyviau dirbti, o dėl nešvarių šepečių dulkių siurblys gali ne taip efektyviai sušluoti šiukšles.
Laikykis reguliarios priežiūros tvarkaraščio ir gamintojo rekomendacijų, skirtų taikytiniems filtrams, šepečiams ir dulkių talpykloms valyti ir keisti. Geras įprotis yra išvalyti dulkių talpyklą, kiekvieną kartą siurblį panaudojus, o filtrus ir šepetėlius – bent kartą per savaitę. Taip pat reikia patikrinti prietaiso jutiklius, nes dulkėti arba nešvarūs jutikliai gali turėti įtakos roboto navigacijai.
Dulkių siurbliai robotai veikia su pakartotinai įkraunamu akumuliatoriumi ir pernelyg didelė apkrova arba netinkamas įkrovimas ilgainiui gali sutrumpinti akumuliatoriaus veikimo laiką. Ilgas prietaiso naudojimas, neduodant pakankamai laiko jam įsikrauti, tikrai baigsis akumuliatoriaus sugadinimu.
Laikykis gamintojo nurodymų dėl įkrovimo ciklų ir leisk robotui visiškai įsikrauti laikotarpiu nuo vieno naudojimo karto iki kito, nepalik jo įjungto į elektros tinklą kelias dienas, kai jis nenaudojamas.
Tinkamai prižiūrint savo dulkių siurblį robotą, galima jo naudojimo laiką padaryti ilgesnį, taip pat užtikrinti tinkamą veikimą. Išvengiant netvarkos ir daiktų, išmėtytų ant grindų, pernelyg didelės prietaiso apkrovos, reguliariai prietaisą išvalant, galima užtikrinti, kad robotas nepertraukimai veiktų ir nereikės pirkti naujo dulkių siurblio, nes senasis nepataisomai sugadintas. Jei jūsų dulkių siurblio našumas sumažėjo, TSC įgaliotasis servisas gali suteikti prietaiso techninės priežiūros ir remonto paslaugas, taip pat galima įsigyti keičiamų dulkių siurblio roboto dalių, kad šis pagalbininkas valymo darbus atliktų kiek įmanoma geriau!