Belaidžiai garsiakalbiai – puiki priemonė, suteikianti galimybę spontanišką vakarėlį arba iškylą padaryti dar linksmesnius ir aktyvesnius. Garsiakalbį galima įsidėti į krepšį ir pasiimti į bet kurią vietą, nesirūpinant, kad toje vietoje nebus elektros. Nedideli, bet stiprūs garsiakalbiai skleis jūsų mėgstamą muziką, leidžiamą iš telefono ar nešiojamojo kompiuterio be jokių laidų ir rūpesčių. Tačiau jeigu belaidis garsiakalbis staiga nustotų veikti taip, kaip turi, šokiai ir linksmybės pasibaigtų taip pat greitai, kaip prasidėjo. Perskaityk šį straipsnį ir sužinosi, ką daryti, jeigu belaidis garsiakalbis visiškai atsisako veikti.
Per tylus garsas yra gana dažnai pasitaikantis nešiojamųjų garsiakalbių defektas. Garsiakalbio efektyvumą lemia tai, kiek galios jam reikia, kad garsiakalbis veiktų. Pirkdamas garsiakalbį, atkreipk dėmesį, kokia yra jo išėjimo galia (vatais). Šis parametras susijęs su garso slėgiu, matuojamu decibelais, arba garsumu. Pavyzdžiui, 15–20 W išėjimo galia užtikrins 80 dB, to pakaks, kad girdėtum muziką, kai esi lauke.
Garsiakalbio jautrumui patikrinti gali naudotis nemokama programa „HOLMImpulse“. Ši programa gali suteikti labai konkrečios informacijos apie garsiakalbį, pvz., tokias charakteristikas kaip garsiakalbio dažnis, impulsas ir kt.
Nešiojamasis garsiakalbis, jeigu neveikia stabiliai „Bluetooth“ ryšys, nėra labai naudingas. Silpnas ryšys yra viena dažniausių su „Bluetooth“ garsiakalbiais susijusių problemų, kuri pasireiškia nuolatiniu atsijungimu nuo išmaniojo prietaiso. Pirkdamas garsiakalbį, atkreipk dėmesį į „Bluetooth“ signalo veikimo spindulį, nes išlaikant nurodytą atstumą kartais galima išspręsti nestabilaus ryšio problemą.
Taip pat gali atsisiųsti į kompiuterį nemokamą „Bennett“ programinę įrangą, kad galėtum stebėti savo „Bluetooth“ įrangą ir nustatyti signalo stiprumą.
Ar buvo kada nors taip, kad atsiliepei į telefono skambutį tuo metu, kai naudoji belaidį garsiakalbį, ir garsiakalbis tiesiog išsijungė? Taip nutinka ne todėl, kad prietaisas per daug „kuklus“; kartais dėl to kalta išmaniojo telefono programinė įranga, kurią atnaujinus galima išspręsti „Bluetooth“ ryšio problemas.
Dažnio diapazonas yra dar vienas veiksnys, nusakantis garso kokybę. Žmogaus ausis gali girdėti garsą, kurio spektras – nuo maždaug 20 Hz iki 20 000 Hz. Belaidžių garsiakalbių dažnių diapazonas paprastai yra nuo 120 Hz iki 22 000 Hz. Kuo didesnis dažnių diapazonas nurodytas ant garsiakalbio, tuo malonesnis klausymasis. Tačiau jeigu garsiakalbio dažnis per aukštas arba per žemas, negalėsi girdėti viso iš jo sklindančio garso. Kartais garsiakalbis gali skleisti girdimą ūžesį, statinį garsą arba aidą. Jeigu kyla problemų dėl garsiakalbio dažnių diapazono, geriausia, kad įrenginį patikrintų sertifikuotas remonto centro specialistas.
Jeigu garsiakalbyje kažkas barška, tikėtina, kad kuri nors dalis yra ne savo vietoje. Tai gali būti gamyklos defektas arba mechaninis gedimas, pavyzdžiui, garsiakalbis galėjo būti numestas. Ir šiuo atveju geriausia kreiptis į remonto dirbtuvę profesionalios pagalbos.
Ką daryti, jeigu dėl belaidžio garsiakalbio dažnai kyla problemų
Neleisk techniniams trikdžiams daryti įtakos tavo muzikos klausymuisi – jeigu nešiojamasis garsiakalbis nuolat atsijungia, iškraipo garsą arba praranda galią, kreipkis į įgaliotąjį remonto centrą, kuriame profesionalūs meistrai atliks reikiamus patikrinimus ir sutaisys prietaisą, naudodami sertifikuotas gamintojo dalis. Sugedusį prietaisą gali nunešti į TSC remonto centrą, išsiųsti naudojantis kurjerių paslaugomis arba paštomatų tinklu. a