Nėra jokio skirtumo, ar paliksite išmanųjį telefoną namuose, ar išsitrauksite jį iš kišenės ir pamatysite, kad jo baterija vėl išsikrovė – bet kuriuo atveju negalėsite juo naudotis. O dar blogiau, kai telefonas įkraunamas visą amžinybę. Šiame straipsnyje sužinokite, kas gali būti lėto įkrovimo priežastis ir kaip ją išspręsti!
Pažeisti telefono įkrovimo laidai arba adapteris. Jei telefono įkrovimo laidai ar adapteris yra pažeisti arba į jų kištukus ir lizdus pateko pašalinių objektų, pvz., smėlio ir dulkių, tai gali turėti įtakos įkrovimo srovei ir įtampai, todėl įkrovimo procesas sulėtės.
Per daug aktyvių programėlių. Jei išmaniajame telefone įdiegta ir fone veikia per daug programėlių, kurios nuolat vartoja akumuliatoriaus energiją, telefonas greičiau išsikrauna ir ilgiau įkraunamas.
Akumuliatoriaus būklė. Laikui bėgant telefono akumuliatorius susidėvi ir neišvengiami fiziniai procesai sumažina jo talpą. Tai reiškia, kad labiau tikėtina, jog vėl atsidursite situacijoje, kai akumuliatorius jau bus išsikrovęs.
Aplinkos veiksniai. Temperatūra taip pat gali turėti įtakos telefono įkrovimo greičiui. Jei patalpoje per karšta arba šalta, arba jei pats prietaisas pernelyg įkaista, pavyzdžiui, nuo tiesioginių saulės spindulių, įkrovimo procesas gali sulėtėti.
Naudojimasis įkraunamu išmaniuoju telefonu. Jei aktyviai naudojatės įkraunamu telefonu, tai gali sulėtinti įkrovimo procesą, nes telefonas toliau vartoja akumuliatoriaus energiją.
Įkrovimas netinkamu įkrovikliu. Jei naudojate ne originalų savo prietaiso įkroviklį, jis gali neužtikrinti optimalios įtampos ir srovės stiprumo, reikalingo telefonui greitai įkrauti.
Programinės įrangos atnaujinimai. Įsitikinkite, kad reguliariai naudojate naujausią programinės įrangos versiją. Atnaujinimais ištaisomos įvairios programinės įrangos klaidos ir pagerinamas išmaniųjų prietaisų veikimas, o kartais gali būti sprendžiamos ir įkrovimo algoritmo problemos.
Lėtas įkrovimas ne visada kenkia prietaiso akumuliatoriui. Tačiau jei naudojate nepakankamai galingą arba su išmaniuoju telefonu nesuderinamą įkroviklį, turėtumėte tikėtis, kad įkrovimas užtruks kur kas ilgiau, o jei bus pertraukų arba maža įkrovimo srovė, akumuliatorius gali būti ne visiškai įkrautas.
Svarbu naudoti tinkamo gamintojo įkroviklį, kad telefonas visada būtų visiškai įkrautas ir gerai veiktų.
Naudokite greitąjį įkroviklį. Patikrinkite ant srovės adapterio nurodytą įtampą ir įkrovimo srovę (amperais) arba atbulinį įkrovimo režimą (greitas arba labai greitas įkrovimas). Jei šie duomenys yra mažesni, nei prietaisas gali atlikti pats, apsvarstykite galimybę įsigyti didesnės talpos įkroviklį, kad pagreitintumėte įkrovimo procesą.
Uždarykite visas programėles. Įkraudami telefoną uždarykite visas fone veikiančias programėles ir procesus, kad sumažintumėte telefono akumuliatoriaus apkrovą ir greičiau įkrautumėte prietaisą.
Naudokite sienos lizdą. Išmanųjį telefoną įkraukite ne per nešiojamojo kompiuterio USB jungtį, o naudodami adapterį ir sienos lizdą, kad prietaisas būtų įkraunamas didžiausia galia.
Stenkitės nesinaudoti įkraunamu telefonu. Naudojimasis įkraunamu telefonu gali sulėtinti įkrovimo procesą, nes telefonas ir toliau vartoja akumuliatoriaus energiją, todėl, jei esate tokioje situacijoje, kai svarbu greitai įkrauti telefoną, įkraudami telefoną nežaiskite žaidimų ir nežiūrėkite vaizdo įrašų.
Įkraukite telefoną vėsioje ir sausoje vietoje. Įkraunamą telefoną padėkite vėsioje ir sausoje vietoje, kad neperkaistų, nes tai gali trukdyti įkrovimo procesui.
Pakeiskite telefono akumuliatorių. Jei Jūsų telefonas yra senesnis nei 2–3 metų, pakeitę akumuliatorių nauju, galite gerokai pailginti jo veikimo laiką ir gali prireikti rečiau jį įkrauti.
Jei įkraunate išmanųjį telefoną gamintojo įkrovikliu, laiku atnaujinate programinę įrangą ir naudojate sienos lizdą, bet jis vis tiek kraunamas vangiai, verta kreiptis į specialistus. TSC įgaliotajame techninės priežiūros centre naudojama oficiali gamintojų diagnostikos ir programinė įranga, leidžianti tiksliai nustatyti problemą, kurią mūsų patyrę ir kvalifikuoti specialistai galės išspręsti.