Telefonas išslydo iš rankos arba iškrito iš kišenės ir jo ekranas įskilo? Nesvarbu, ar įtrūkimas yra tik nedidelė linija ekrano kampe, ar „voratinklis“, nusidriekęs per visą paviršių, daugelis žmonių mano, kad kol jutiklinis ekranas veikia, nereikia skubėti į remonto centrą jo keisti. Tačiau ar įtrūkimai iš tiesų turi įtakos tik prietaiso išvaizdai? Šiame straipsnyje sužinokite, kaip sudužęs ekranas gali paveikti Jūsų išmaniojo telefono veikimą!
Sumažėjęs lietimo jautrumas – išmaniojo telefono ekranas gali prasčiau reaguoti į prisilietimus, gali sutrikti jo veikimas, o laikui bėgant jis gali visiškai nustoti veikti.
Pablogėja vaizdo kokybė – įtrūkęs ekranas iškraipo vaizdo kokybę ir trukdo visapusiškai matyti ir suvokti turinį.
Telefonas gali būti pažeistas iš vidaus – dulkės, purvas ir drėgmė gali patekti į išmanųjį telefoną pro plyšius, todėl gali atsirasti rimtesnių gedimų.
Išmanusis telefonas tampa nesaugus – liečiant įtrūkusį ekraną galima įsipjauti pirštus, o maži stiklo gabalėliai gali atsiskirti nuo ekrano ir patekti po oda.
Didesnis krūvis akims – naudojant telefoną, kurio vaizdo kokybė neatitinka standartų, akys jaučia didesnį diskomfortą ir nuovargį, gali skaudėti galvą, nes akių raumenys turi įsitempti, kad suvoktų informaciją telefono ekrane.
Įtrūkimas ar įtrūkimai gali išsiplėsti. Tai apsunkina matomumą ir padidina susižeidimo riziką.
Dėl į prietaisą patekusio smėlio, dulkių ir drėgmės gali atsirasti papildomų gedimų. Elektronikos dalys yra labai jautrios išoriniams aplinkos veiksniams, todėl įtrūkęs ekrano stiklas negali būti visiška apsauga nuo jų. Dėl to gali atsirasti papildomų gedimų, dėl kurių remontas gali būti gerokai brangesnis.
Kyla grėsmė Jūsų prietaise saugomų duomenų saugumui. Jei ekranas pažeistas, slaptažodis arba pirštų atspaudų skaitytuvas gali neveikti tinkamai arba visai nustoti veikti. Dėl to galite atsidurti situacijoje, kai nebegalėsite pasiekti savo duomenų. Tai galima išspręsti tik padedant techninės priežiūros centrui.
Telefono funkcionalumas sumažėja ir gali kilti praktinių sunkumų jį naudojant.
Geriausias būdas sumažinti ekrano įtrūkimo pavojų – uždėti apsauginį ekrano stiklą. Jis gaminamas iš plono grūdinto stiklo arba plastiko ir priklijuojamas prie telefono ekrano, kad apsaugotų nuo įbrėžimų, nedidelių smūgių ir įtrūkimų. Taip pat patartina naudoti išmaniojo telefono dėklą aukštesniais kraštais, apsaugančiais, kad nukritęs telefono ekranas tiesiogiai neatsitrenktų į žemę. Taip pat nerekomenduojama telefono kišenėje nešiotis su raktais ar kitais aštriais daiktais, kurie padidina ekrano subraižymo tikimybę.
Yra keletas požymių, rodančių, kad pažeidimas yra rimtesnis nei tik įtrūkęs priekinis stiklas. Jei pastebėjote spalvos pakitimų, tamsių sričių ar dryžių, mirgėjimą arba tam tikros ekrano sritys nebereaguoja į prisilietimus, aišku, kad telefoną reikia remontuoti. Tai gali atlikti tik profesionalus specialistas. Net jei šių požymių iš karto nepastebite, geriausia nunešti prietaisą į TSC įgaliotąjį techninės priežiūros centrą ir sutaisyti arba pakeisti telefono ekraną, kol į prietaisą nepateko drėgmė, nesusidarė įtrūkimų ar rimtesnių pažeidimų.