Publicēts: 2024-02-09
Dažniausios kompiuterių gedimų priežastys
Sakoma, kad jei žinotumėte, kur kristi, iš anksto apačioje pasidėtumėte pagalvę. Gali atrodyti, kad elektroniniai prietaisai yra tarsi kritimai – jie lūžta staiga ir netikėtai. Tačiau taip nėra. Perskaitykite šį straipsnį, kad sužinotumėte dažniausiai pasitaikančias kompiuterio veikimo sutrikimų priežastis ir apsvarstytumėte, ar verčiau nevertėtų savo patikimo įrenginio nunešti pas techniką profilaktiškai patikrinti ar išvalyti.
Kokios yra dažniausios priežastys, dėl kurių kompiuteris neveikia taip, kaip turėtų.
- Klaidingi sistemos registro failai. Kiekviename kompiuteryje, kuriame įdiegta „Windows“ operacinė sistema, yra ir „Windows“ registras. Registre yra daug failų, kurie yra neatsiejami nuo sklandaus kompiuterio veikimo ir funkcionalumo. Laikui bėgant kai kurie iš šių failų gali tapti klaidingi, būti ne savo vietoje arba visiškai dingti. Taip nutikus, pažeidžiamas sistemos registras ir sutrinka programinės įrangos veikimas. Geriausias būdas įsitikinti, kad kompiuteris visiškai „nepakibs“, – paleisti „Windows“ registro valymo programą. Tokios programos nuskaito „Windows“ registrą, praneša apie problemas ir automatiškai atlieka patobulinimus. Jei paleidote registro valymo programą ir kompiuteris vis tiek neveikia taip, kaip turėtų, geriausia, kad jį patikrintų ir toliau taisytų profesionalus specialistas.
- Nesutvarkyti failai. „Windows“ operacinėse sistemose failai tvarkomi ne itin intuityviai. Iš esmės operacinė sistema padalija failus ir patalpina juos į kompiuterio atmintį. Laikui bėgant šie failai gali sukelti dažnus gedimus. Laimei, puikus optimizavimo sprendimas yra disko defragmentavimo programa. Nors jos vieta kompiuteryje skiriasi, paprastai ją galima rasti valdymo skydelio skyriuje „Sistema ir saugumas“. Kas kelis mėnesius paleidus defragmentavimo programą galima išvengti programinės įrangos gedimų.
- Žalingos programos. Kartais tai virusas, kuris atsitiktinai įsijungia atsidarius keistą el. laišką, kartais – automatiškai atsisiųsta programa iš svetainės, kurioje nekreipdami dėmesio spustelėjote sąlygas. Nesvarbu, kaip žalinga programa patenka į Jūsų kompiuterį, ji, be abejo, gadina kompiuterio veikimą. Būtent tam ir skirta apsaugos programinė įranga – ji gali įspėti apie įtartinas programas, neleisti jų įdiegti ir jų atsikratyti.
- Per mažai laisvos atminties. Įsigijus naują kompiuterį su didesne atmintimi, iš pradžių ji atrodo beveik begalinė. Žinoma, tai netiesa. Kad ir kokia didelė iš pradžių gali atrodyti kompiuterio atmintis, ji gali prisipildyti neįtikėtinu greičiu. Kartais turėtumėte patikrinti laisvosios atminties kiekį skyriuje „Mano kompiuteris“. Jei matote, kad vietos liko nedaug, galite naudoti kompiuterio valiklį ir atsikratyti nereikalingų failų, kurie užima vietą Jūsų prietaise.
- Perkaitimas. Kompiuterio centriniame procesoriuje (CPU) yra ventiliatorius, kuris skirtas įrenginiui reguliariai aušinti. Kartais ventiliatorius susidėvi ir nebeveikia taip efektyviai, o kartais jis tiesiog nespėja susidoroti su tuo, kiek jo naudojate. Gera žinia ta, kad galite pakeisti kompiuterio ventiliatorių, kad jis veiktų ilgiau.
Ką daryti, jei kelionės metu kompiuteris blogai veikia
Jei Jūsų kompiuteris tapo lėtas, dažnai stringa arba nuolat praneša apie neveikiančias programas, o Jūs nežinote, kaip jas ištaisyti, patikėkite tai patikimos techninės priežiūros centro profesionaliam specialistui. TSC įgaliotajame techninės priežiūros centre atliks prietaiso diagnostiką problemai nustatyti ir veiksmingai ją išspręs. Mūsų specialistai, taisydami Jūsų kompiuterį, naudoja originalias gamintojų dalis ir derina savo patirtį su naujausiomis technologijomis. Renkantis mūsų techninės priežiūros paslaugas, užtikrinamas tikslumas ir kokybė, taip pat suteikiama garantija. Jei kompiuterį bandote taisyti patys, tokia garantija nėra suteikiama. Mes didžiuojamės atviru bendravimu, todėl Jūs galite sužinoti apytiksles remonto išlaidas iš anksto, taip pat sekti remonto eigą.