Paskelbta: 2023-08-09

Ką daryti telefonui įkritus į vandenį?

Staigiai prasidėjusi vasaros audra, ramus pasiplaukiojimas ar įkritimas į vandenį su visais daiktais plaukiant laiveliu – visa tai gali tapti nuostabiais prisiminimais, jei tik jūsų telefonas nesušlaps. Dėl sąlyčio su skysčiais telefonas gali būti pažeistas, net jei jis yra atsparus vandeniui.

Ką iš tikrųjų reiškia vandeniui atsparus telefonas?

Frazė „atsparus vandeniui“ yra dažna įvairių įrenginių ir įrangos aprašymuose, tačiau ar atsparumas vandeniui reiškia, kad galime maudytis kartu su įrenginiu? Ne, negalime. Atsparus vandeniui tiesiog reiškia, kad įrenginys yra šiek tiek apsaugotas nuo skysčių patekimo, tačiau tam tikromis sąlygomis vanduo vis tiek gali patekti į įrenginio vidų ir jį sugadinti. Dauguma naujų telefonų ir išmaniųjų laikrodžių yra atsparūs vandeniui, tačiau ne visi nauji įrenginiai vienodai – yra skirtingos atsparumo vandeniui klasės, kurios nustato, kaip giliai ir kiek ilgai įrenginys gali išbūti vandenyje be pasekmių. Svarbu žinoti, kad telefonui įkritus į sūrų vandenį, žala bus padaryta greičiau ir bus didesnė nei įrenginiui pabuvus gėlame vandenyje.

Populiariausių išmaniųjų telefonų atsparumas vandeniui

Šiuo metu aukščiausia išmaniųjų telefonų atsparumo vandeniui klasė yra IP68.

ĮRENGINYS

ATSPARUMO VANDENIUI KLASĖ

LAIKAS, KURĮ ĮRENGINYS GALI IŠBŪTI VANDENYJE

VANDENS GYLIS

„Apple iPhone 14 Pro“

IP68

Iki 30 min.

6 metrai

„Apple iPhone 14“

IP68

Iki 30 min.

6 metrai

„Apple iPhone 13“

IP68

Iki 30 min.

6 metrai

„Apple iPhone 12“

IP68

Iki 30 min.

6 metrai

„Apple iPhone 11“

IP68

Iki 30 min.

1,5 metro

„Apple iPhone 10“

IP67

Iki 30 min.

1 metras

„Apple iPhone 9“

IP67

Iki 30 min.

1 metras

„Samsung Galaxy A54“

IP67

Iki 30 min.

1 metras

„Samsung Galaxy A53“

IP67

Iki 30 min.

1 metras

„Samsung Galaxy A52“

IP67

Iki 30 min.

1 metras

„Samsung Galaxy A34“

IP67

Iki 30 min.

1 metras

„Samsung Galaxy A12“

IP68

Iki 60 min.

2 metrai

„Samsung Galaxy S23 Ultra“

IP68

Iki 30 min.

1,5 metro

„Samsung Galaxy S23“

IP68

Iki 30 min.

1,5 metro

„Samsung Galaxy S22“

IP68

Iki 30 min.

1,5 metro

„Samsung Galaxy S21“

IP68

Iki 30 min.

1,5 metro

„Samsung Galaxy Z Flip 5“

IPX8

Iki 30 min.

1,5 metro

„Samsung Galaxy Z Flip 4“

IPX8

Iki 30 min.

1,5 metro

„Samsung Galaxy Z Fold 5“

IPX8

Iki 30 min.

1,5 metro

„Samsung Galaxy Z Fold 4“

IPX8

Iki 30 min.

1,5 metro

„Xiaomi Poco X4 Pro 5G“

IP53

Neatsparus vandeniui

Neatsparus vandeniui

„Xiaomi Poco X3 Pro 5G“

IP53

Neatsparus vandeniui

Neatsparus vandeniui

Norėdami sužinoti savo telefono galimybes, peržiūrėkite įrenginio specifikacijas.

Ar galiu vandeniui atsparų telefoną dėti į vandenį?

Išmanieji laikrodžiai paprastai būna atsparesni vandeniui nei išmanieji telefonai, nes jų funkcija – būti visada ant riešo, net lietui lyjant, o sportinių laikrodžių – net plaukiant. Žinoma, pasitaiko, kad telefonas sušlampa lyjant arba įkrenta į vandenį, todėl, norėdami apsaugoti telefoną, gamintojai įdiegė aukštesnio lygio išmaniųjų telefonų apsaugą.

Vandeniui atsparus telefonas gali būti vandenyje iki 30 minučių 1 metro ar didesniame gylyje, priklausomai nuo konkretaus modelio, o išmanusis laikrodis gali būti vandenyje iki 5 atmosferų, t. y. atlaikyti slėgį 50 metrų gylyje.

Atsparumas vandeniui nebūtinai reiškia, kad reikia tai išbandyti.  Net ir aukštos klasės vandeniui atspariems telefonams vandens poveikis nėra palankus, todėl atsparumo vandeniui nereikėtų traktuoti kaip galimybės papramogauti, pavyzdžiui, filmuoti po vandeniu. Šiam tikslui geriau naudoti priedus, kurie yra skirti visiškai apsaugoti įrenginį nuo vandens poveikio. Vienas iš tokių priedų yra vandeniui atsparus maišelis, kuris atrodo kaip permatomas dėklas, į kurį galima įdėti telefoną ir naudotis juo vandenyje, nerizikuojant sugadinti.

Ką daryti, jei telefonas ilgą laiką prabuvo vandenyje?

Vandeniui atsparūs išmanieji telefonai gali būti vandenyje ilgiau, skirtingai nei tokios apsaugos neturintys išmanieji telefonai, kuriems buvimo vandenyje laikas yra žymiai trumpesnis. Tai nereiškia, kad turėtumėte iš karto nurašyti savo telefoną!

Jei telefonas įkrito į vandenį, svarbu juo pasirūpinti iškart po sąlyčio su vandeniu, kad jis padarytų kuo mažiau žalos:

  1. Pirmiausia reikėtų ištraukti telefoną iš vandens ir jį išjungti. Tada nuvalyti telefoną rankšluosčiu arba minkšta šluoste.

  2. Kitas žingsnis – nuimti telefono korpusą ir išimti SIM bei atminties korteles.

  3. Tai atlikus labai svarbu visiškai išdžiovinti išmanųjį telefoną. Deja, populiarus būdas palaikyti įrenginį ryžiuose tėra mitas. Tą galima padaryti įdėjus telefoną į sandarų indą su silikagelio paketėliais (maži paketėliai, užpildyti rutuliukais, kuriuos paprastai įdeda į naujus batus) ir padėjus jį vėsioje ir sausoje vietą. Telefoną talpoje reikėtų laikyti mažiausiai 24 valandas, kad jis visiškai išdžiūtų.

  4. Telefonui visiškai išdžiūvus, galite pabandyti jį įjungti.

Labai svarbu telefoną krauti tik iki galo įsitikinus, kad jis sausas, kitaip gali įvykti trumpasis jungimas ir telefonas gali būti sugadintas negrįžtamai. Daugelis vandeniui atsparių telefonų signalizuoja, jei įkrovimo prievade vis dar yra drėgmės, – tokiu atveju telefoną reikia nedelsiant atjungti nuo įkroviklio laido!

Ką daryti, jei telefonas nereaguoja?

Jei suteikus pirmąją pagalbą įrenginys nereaguoja arba abejojate, ar jūsų telefonas tikrai sausas, geriau pristatykite jį mums – užregistruokite remontui!

Kaip ir kitų pažeidimų atveju, pirmiausia atliksime diagnostiką, kad išsiaiškintume pažeidimo mastą ir galimus sprendimus. Išsiaiškinę, kokio rimtumo problema, pranešime, ar įrenginį galima išgelbėti ir kiek gali kainuoti telefono remontas. Svarbu tai, kad bet kokia techninė priežiūra ir remontas bus atliekami pagal įrenginio gamintojo nurodymus, naudojant sertifikuotus įrankius, tinkamiausius metodus, modernią įrangą ir, jei reikia, originalias atsargines dalis, nes esame autorizuotas serviso centras.

Taip pat galime sutaisyti jūsų išmanųjį laikrodį ar kitus įrenginius!