Jūsų išmanusis laikrodis išties yra puikus kasdienis padėjėjas, ar ne? Jūs galite ne tik sužinoti laiką, bet ir perskaityti ką tik gautą žinutę, net jei nesate prie kompiuterio, galite stebėti nueitus žingsnius, naudotis navigacijos sistema ir klausytis muzikos per belaides ausines. Viskas gerai, kol staiga išmanusis prietaisas išsikrauna ir net neįmanoma pažiūrėti, kiek laiko. Jei Jums atrodo, kad ir Jūsų išmaniojo laikrodžio baterija išsikrauna greičiau nei turėtų, perskaitykite šį straipsnį ir sužinokite, kaip tai pakeisti.
Išmanieji laikrodžiai skirstomi į kasdienius ir profesionalius, skirtus sportininkams. Dauguma kasdienių išmaniųjų laikrodžių sukurti taip, kad veiktų bent vieną dieną. Įprastai tai reiškia 12–48 val. Tai pakanka, kad naktį padėtumėte laikrodį įkrauti ir iš ryto vėl galėtumėte jį vilkėti. Profesionalūs išmanieji laikrodžiai veikia kur kas ilgiau, tačiau reikia atsižvelgti ir į tai, kad jie brangesni, didesni, o ekrano raiška mažesnė.
Jei norite išmaniojo prietaiso, kuris galėtų konkuruoti su standartiniu rankiniu laikrodžiu, galite rinktis hibridinį modelį. Hibridiniuose išmaniuosiuose laikrodžiuose analoginio laikrodžio dizainas derinamas su išmaniosiomis funkcijomis, todėl net jei laikrodžio baterija išsikrauna, visada matysite, kiek valandų.
Išjunkite nereikalingus pranešimus. Kiekvienas į išmanųjį laikrodį gaunamas pranešimas naudoja baterijos energiją. Todėl logiška, kad kuo daugiau pranešimų gaunate per dieną, tuo greičiau senka laikrodžio baterija. Peržiūrėkite savo programėles ir nuspręskite, ar tikrai reikia gauti pranešimus iš visų jų. Elektroniniai laiškai neabejotinai svarbūs, tačiau jei į Jūsų el. pašto dėžutę ateina daug reklaminių pasiūlymų, vertėtų skirti valandą laiko ir jų atsisakyti. Diena be įkyrių reklamų ir pranešimų ne tik pailgins išmaniojo laikrodžio baterijos veikimo laiką, bet ir padės geriau jaustis.
Sumažinkite ekrano ryškumą. Išmaniųjų laikrodžių ekranai tampa vis funkcionalesni, tačiau kuo jie ryškesni, tuo greičiau išsikrauna baterija. Didesnis ekrano ryškumo lygis naudingas tiesioginėje saulės šviesoje, o pritemdytas ekranas geriausiai tiks patalpose. Jei laikrodyje yra šviesos jutiklis, galite nustatyti, kad jis automatiškai reguliuotų ekrano ryškumą pagal aplinkos apšvietimą.
Išjunkite balso asistentą ir kitas funkcijas. Balso asistentas yra populiari išmaniųjų laikrodžių funkcija, nes ji leidžia naudotis prietaisu neliečiant ekrano, tiesiog duodant žodinius nurodymus. Tačiau, kad balso asistentas veiktų visu pajėgumu, jis turi nuolat klausytis, kas vyksta aplinkui. Jau nekalbant apie privatumo problemas, taip daug greičiau išsikrauna laikrodžio baterija. Daugelyje išmaniųjų laikrodžių modelių balso asistento funkciją galima įjungti vienu mygtuko paspaudimu. Taip galėsite duoti balso komandas, kai Jums jų reikia, o kitu metu be reikalo neeikvoti išmaniojo laikrodžio energijos. Taip pat galite apriboti tokią funkciją kaip širdies ritmo stebėjimas – užuot išmanusis laikrodis nuolat matuotų pulsą, galite nustatyti, kad pulsas būtų matuojamas kas 10 ar 15 minučių.
Pakeiskite ekrano nuostatas. Išmaniuosiuose laikrodžiuose galima pasirinkti įvairius ekrano nustatymus ir daugelis jų yra labai interaktyvūs. Nors nuolat su Jumis bendraujantis laikrodžio ekranas gali atrodyti naudingas, jis taip pat suvartoja gerokai daugiau energijos. Pasirinkite ekrano formatą su minimaliu informacijos kiekiu, kuris po kurio laiko automatiškai išsijungia.
Naudokite energijos taupymo režimą. Kai kuriuose išmaniuosiuose laikrodžiuose yra energijos taupymo režimas, kuris automatiškai optimizuoja nustatymus, kad būtų vartojama mažiau energijos. Jį įjungus gali gerokai pailgėti baterijos veikimo laikas. Tačiau turėtumėte atkreipti dėmesį, kad šis režimas gali išjungti daugelį Jūsų išmaniojo prietaiso funkcijų. Todėl išbandykite šį režimą iš anksto, kad netyčia nepraleistumėte svarbaus pranešimo.
Įvertinkite mobiliojo tinklo ryšio poreikį. Jei prisijungėte prie „MultiSIM“ (eSIM) paslaugos, apsvarstykite, ar Jūsų laikrodis tikrai turi būti nuolat prijungtas prie mobiliojo ryšio tinklo. Jei kasdien naudodami laikrodį duomenų ryšiui su telefonu naudosite „Bluetooth“ funkciją, o ne mobiliuosius duomenis, baterija veiks daug ilgiau. „MultiSIM“ mobiliuoju duomenų ryšiu naudokitės tik tada, kai jo iš tikrųjų reikia, t. y. kai telefonas yra išsikrovęs arba nepasiekiamas.
Jei baterija greitai išsikrauna, per ilgai įkraunama arba kai kurios funkcijos visiškai neveikia, nereikia eiti pas laikrodininką, kad sutaisytų Jūsų išmanųjį laikrodį– reikia atvykti pas mus, į TSC įgaliotąjį techninės priežiūros centrą. Mūsų patyrę ir kompetentingi centro specialistai galės diagnozuoti problemą ir sutaisyti prietaisą naudodami originalias gamintojo dalis, kad galėtumėte toliau be jokių problemų naudotis savo išmaniuoju laikrodžiu.