Planšetės yra nepakeičiami pagalbininkai, kai esate kelionėje su vaikais arba be jų – galima žiūrėti animacinius filmus, žaisti žaidimus, fotografuoti ir atsakinėti į el. laiškus. Tačiau nerūpestingas poilsis gali būti nutrauktas įvairių nutikimų, dėl kurių planšetė gali sugesti. Apipylimas limonadu, nukritimas, palikimas tiesioginiuose saulės spinduliuose gali pabloginti jos veikimą arba visai sugadinti. Perskaitykite straipsnį ir sužinokite daugiau apie dažniausias planšetinių kompiuterių pažeidimų priežastis ir kaip jų išvengti!
Kritimai ir smūgiai
Planšetės ekranas yra lietimui jautrus ir sudarytas iš kelių sluoksnių: stiklo plokštės, jutiklinio paviršiaus ir LCD arba AMOLED ekrano. Kritimas ir smūgiai gali įvairiai paveikti bet kurį iš šių sluoksnių. Pavyzdžiui, gali būti pažeistas įbrėžiant tik viršutinis stiklo sluoksnis, tačiau stiprus smūgis arba kitoks mechaninis poveikis gali pažeisti kitus sluoksnius arba planšetės komponentus. Norint apsaugoti planšetę, nėra nieko geriau už apsauginį dangtelį arba dėklą. Negalima dėti planšetės ekranu į apačią ir į daiktų pilną krepšį be apsauginio dangtelio. Nepalikite planšetės tokioje vietoje, kur kas nors galėtų ant jos atsisėsti arba kitaip ją deformuoti.
Drėgmės padaryta žala
Rytinės kavos gurkšnojimas skaitant naujienas planšetėje, naršymas socialiniuose tinkluose prie baseino arba animacinių filmų žiūrėjimas mėgaujantis ledų kokteiliu – šie kasdieniai veiksmai gali būti pavojingi: gėrimas gali išsilieti arba planšetė įkristi į vandenį. Vandens padaryta žala gali būti pastebėta ne iš karto, nes šluostant planšetę gali atrodyti, kad viskas gerai. Tačiau skysčio patekimas į prietaisą gali pažeisti vidinius elektroninius komponentus. Kadangi planšetės energijos šaltinis yra gana didelės talpos akumuliatorius, toks pažeidimas taip pat gali kelti žinomą pavojų. Be to, dėl drėgmės prietaiso viduje gali prasidėti korozija arba rūdijimas. Tai neišvengiamai ilgainiui sukels problemų.
Jeigu pamiršai planšetę lauke ir užėjo lietus arba ji įkrito į vandenį, nedelsdamas ją išjunk ir leisk išdžiūti, bet nedėk jos ant šildytuvo, nenaudok plaukų džiovintuvo, nelaikyk tiesioginiuose saulės spinduliuose, nes tai gali dar labiau pakenkti. Net jeigu planšetė atspari vandeniui, jo gali patekti į įkrovimo lizdą ir kurį laiką planšetės nebus galima įkrauti. Jeigu pasirodė perspėjantis pranešimas – nutraukite įkrovimą ir palauk kelias valandas, kol vanduo išgaruos. Geriausia iš karto kreiptis į profesionalias remonto paslaugas teikiančius specialistus, nes meistrai gali išardyti prietaisą, išdžiovinti visas dalis, įvertinti ir pašalinti pažeidimus.
Geriausias būdas išvengti vandens padaromos žalos – labai atsargiai naudotis planšete prie vandens, įsigyti apsauginį dangtelį.
Prietaiso perkaitimas
Jeigu karštą dieną paliksi planšetę automobilyje arba ilgai naudosi ją tiesioginiuose saulės spinduliuose, pavyzdžiui, visą dieną deginantis saulėje ir peržiūrint visus „Sostų žaidimų“ sezonus, gali būti, kad ne tik sulėtės planšetės veikimas, bet ir sumažės jos funkcionalumas, vaizdo kokybė ir jutiklinio ekrano jautrumas. Planšetės skirtos naudoti aplinkoje, kurioje temperatūra ne žemesnė nei 0 oC ir ne aukštesnė nei 35 oC.
Jeigu planšetė ilgą laiką buvo karštoje uždaroje patalpoje arba tiesioginiuose saulės spinduliuose, iš pradžių leisk jai atvėsti kiek vėsesnėje aplinkoje, bet nedėk į šaldytuvą arba šaldiklį, nes prietaiso viduje gali susidaryti kondensatas. Kartais planšetė gali strigti dėl trečiųjų šalių programėlių arba kokios nors programinės įrangos problemos. Tokiu atveju reikėtų įdiegti visus turimus atnaujinimus, o jeigu rodoma, kad tam tikra programėlė vartoja daug akumuliatoriaus energijos, geriausia ją ištrinti arba iš naujo įdiegti.
Susidėvėjęs akumuliatorius
Kaip ir išmaniojo telefono arba nešiojamojo kompiuterio, planšetės akumuliatoriaus naudojimo laikas ribotas, nes ličio jonų akumuliatoriai ilgainiui natūraliai susidėvi ir jų veikimo našumas sumažėja.
Norint, kad akumuliatorių būtų galima naudoti ilgesnį laiką, jo gyvavimo trukmė pailgėtų, reikia jį tinkamai įkrauti.
Nelaikykite planšetės visą laiką prijungtos prie elektros tinklo – geriau įkraukite ją maždaug iki 80 %, ir vėl įkraukite, kai akumuliatorius išsikraus iki 20 %. Reguliarūs programinės įrangos atnaujinimai taip pat gali užtikrinti optimalų akumuliatoriaus veikimą, nes atnaujinimai dažnai susiję su akumuliatoriaus valdymo pagerinimu.
Kad akumuliatorius neišsikrautų per greitai, sumažink ekrano ryškumą, išjunk nereikalingus pranešimus ir uždaryk nenaudojamas programas. Jeigu akumuliatoriaus veikimas labai pablogėjo, geriausia jį pakeisti, kad prietaisas vėl veiktų kaip anksčiau.
Vaikai ir gyvūnai
Kiekvienas, kas turi vaikų arba naminių gyvūnėlių, žino, kad palaiminga ramybė akimirksniu gali virsti nevaldoma situacija. Planšetė gali tapti žaislu, primenančiu skraidančią lėkštę, arba ji gali atsidurti keturkojo dantyse. Apsauginiai planšetės dėklai ir apsauginiai stiklai, galintys sušvelninti smūgius ir netinkamo elgesio poveikį, išties yra naudingi kaip pirmojo lygio apsauga, tačiau geriausia planšetę, kai ji nenaudojama, laikyti vaikams arba naminiams gyvūnams nepasiekiamoje vietoje.
Netinkamų arba nekokybiškų įkrovimo priedų naudojimas
Dėl nestandartinių arba nekokybiškų įkroviklių arba laidų gali kilti problemų, susijusių su planšetės naudojimu. Nuo paprastų sunkumų įkraunant prietaisą iki rimtesnių problemų, pavyzdžiui, trumpojo jungimo arba, kraštutiniu atveju, elektros įrenginių gaisro. Labai svarbu naudoti originalų (gamintojo) įkroviklį ir reguliariai tikrinti, ar nėra įkroviklio ir laidų nusidėvėjimo požymių, o prietaiso kištukus ir kištukinius lizdus būtina tikrinti, kad nebūtų užteršti pašalinėmis medžiagomis.
Nunešk savo planšetę taisyti į įgaliotąjį techninės priežiūros centrą, jeigu:
sunku ją įkrauti, pavyzdžiui, planšetė neatpažįsta įkroviklio arba kraunasi labai lėtai;
akumuliatorius greitai išsikrauna arba įkrovimo metu planšetė pernelyg įkaista;
planšetė buvo sušlapinta, sutrenkta ją numetus arba perkaitinta saulėje, ir jos negalima įjungti;
įtrūko planšetės ekranas arba pablogėjo vaizdo kokybė.